SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbetkonya.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Adım Adım Blog Kurulumu | Blog Nasıl Kurulur?

Merhaba Arkadaşlar ,

Sizlere kolay bir şekilde blog kurmak ve yayınlamak nasıl yapılır, bundan bahsedeceğim.

Bir blog sahibi olmadan , neden bir blog kurmak istiyorum, sorusunu kendinize sorun ve aldığınız yanıta göre bloglamaya başlayın.

İkinci adımda ihtiyacınız olan şey kurulumu basit ve hızlı  olan blog şeklinde bir site kurmak mı istiyorsunuz yoksa çok daha kapsamlı ve içeriği kalabalık bir site mi kuracaksınız buna karar verin.
Ben burada şimdilik blog kurulumundan söz edeceğim ve bunun kurulumu ile ilgili bilgiler paylaşacağım. Umarım faydalı olur.

Anlatıma geçmeden önce kısaca Blog ile ilgili genel bilgiler vermek isterim.

 

Dünya üzerinde yaklaşık olarak 2 milyon civarında üye sayısına sahip olan blogger.com Pyra Labs tarafından geliştirilmiş ve Google.com tarafından satın alınarak, internet üzerindeki ilk blog servisi olma özelliğini taşımaktadır. Blogger.com hergün yaklaşık 20 milyon tıklanma ile en çok ziyeret edilen ilk 10 websitesinden biridir. Türkçe de dahil olmak üzere kullanıcılarına , onlarca farklı dil desteği vermektedir.
 
Şimdi gelelim blogger ile bir blog sitesi nasıl kurulur;
 
1.Adım :
 
Öncelikle kendinize bir Google hesabı açmanız gerekmektedir. Burayı tıklayarak Google’dan kendinize bir hesap açın.
 
2.Adım :
 
Aşağıdaki resimden de anlaşıldığı gibi, blogger.com sayfasına giderek açmış olduğunuz Google hesabınız ile giriş yapın.
Ya da Blogger.com sayfasına gittiğiniz de “blog oluşturmaya başlayın” butonunu tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Bu sayfayı adım adım yapmanız gereken numaralandırmaları takip ederek doldurun.
3.Adım :
 
Blogunuza bir isim verin. Örneğin “Adım Adım Blog Kurulumu” gibi…Kuracağınız blog hangi alanda olacaksa ona uygun bir isim vermeniz SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu) açısından faydalı olacaktır. İçerik ile blog adınızın aynı konuyu çağrıştırması, sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkması açısından çok çok önemli.
4. Adım :
 
Bu adım da kendinize bir şablon seçiyorsunuz. Blogger bu konuda gerçekten size bir çok seçenekler sunuyor. Seçmiş olduğunuz şablonun arka plan rengini, kaç sütunlu olması gerektiğini ve bu sütunların genişliklerini, şablon renklerini, yazı karakterlerini, vs…bunun gibi bir çok özelliğini beğeninize göre değiştirebiliyorsunuz.
5.Adım :
 
Bu adıma geldiğinizde neredeyse blogunuz tamamdır. Şimdi de blogunuza ilk yazınızı yazarak blog dünyasına ilk adımınızı atmış olacaksınız.
6.Adım :
 
Bu sizin ilk yazınız. Başlamadan önce ne yazmak isteğinize karar verin. Henüz bir fikriniz yoksa, size bir tüyo vereyim:) Öncelikle internette şöyle bir sörf yaparak ne var ne yok bir bakın. İlginizi çekecek herhangi bir konu bulduktan sonra, bu konu hakkında çok daha detaylı bilgilere yine internetten ulaşıp, ilgili konuda bilgilerinizi çoğaltın. Sonrasında sadece bu konu ile uzaktan ya da yakından ilgisi bulunan konuları araştırıp bunlarla ilgili özgün yazılar yazın. Site içeriğiniz kesinlikle özgün olmalı. Yani yazılarınızı kesinlikle başka sitelerden kopyala-yapıştır yaparak yazmayın. Böyle yaparsanız, Google, Dublicate Content diye bir filtre ile bu yazıların kopya olduğunu anlayacaktır ve aramalarda blogunuz kesinlikle gözükmeyecektir ya da asla üst sıralara çıkamayacaktır. Bu bilgiler ışığında ilk yazınızı yazmaya başlayabilirsiniz.
Konu başlığınızı ve içeriğini yazdıktan sonra “kaydı yayınla” ya basmadan önce “Etiketler” yazan kısma, yazınızın içeriği ile alakalı birkaç tane anahtar kelime ya da kelime grupları yazın. Örneğin yazınız blog kurulumu ile alakalı olacaksa, (blog kurulumu, adım adım blog kurma, blogger…) gibi anahtar (keyword) kelimeler yazın.Ondan sonra “kaydı yayınla” butonunu tıklayabilirsiniz.

 

Hepsi bu kadar. Artık bir blogunuz var. Bundan sonraki makalemde sizlere bu blogunuzla nasıl para kazanabilirsiniz, bununla ilgili çok önemli ipuçları vereceğim ve çok önemli tekniklerden bahsedeceğim. Bizi izlemeye devam edin 🙂

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

Benzer yazılar

Giderken kendimi sende bırakmayı diliyordum Giderken kendimi sende bırakmayı diliyordum

Giderken kendimi sende bırakmayı diliyordum, gördüm ki sana hiç gelmemişim… Anladım ki iyi niyetlerle dolu temenniler yalana sıvanmış teşekkürler de,...

DEVAMI
Süper diyetler Süper diyetler

Sevgili SohbetKonya.com üyeleri sizlere malum yaz vede yazda bayanların en sevdiği bikini mayo yada erkekler içinde fit vücüd için...

DEVAMI
Kalıtsal Hastalıklar Kalıtsal Hastalıklar

Sevgili  okurlar sizlere doğuştan gelen hastalıklarından bahsetmek istiyorum bunlardan olabildiği kadar detaylı bir şekilde incemele ile araştırma yaparak belki...

DEVAMI