SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
sohbetkonya.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Kurultay Tarihi Belli Oldu

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, Kurultay tarihini açıklayarak “CHP’nin olağanüstü Kurultay’ı 5-6 Eylül 2014 tarihlerinde ATO Kongre Salonu’nda yapılacaktır.” dedi.

Bugün saat 14:00’da Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başlayan Cumhuriyet Halk Parti Merkez Yönetim Kurulu toplantısı’nda, oloğanüstü kurultayın 5-6 Eylül tarihleri arasında yapılmasına karar verildi. Kurultay, ATO Congresium’da yapılacak.

5-6 EYLÜL’DE ATO KONGRE SALONU’NDA

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, saat 16:00’da basın toplantısı yaparak, “CHP’nin olağanüstü Kurultay’ı 5-6 Eylül 2014 tarihlerinde Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Salonu’nda yapılacaktır. Ben hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ERDOĞAN ADAYLIĞINI ORADA AÇIKLAMIŞTI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti sözcüsü Haluk Koç ve milletvekili Sinan Aygün karar vermeden salonda incelemeler yaptı. Bu salonda son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı toplantı yapılmıştı.

“TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR”
Haluk Koç düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlarda şunları söyledi: “CHP çok geniş çaplı bir tüzük değişikliği gerçekleştirmişti. Yeni tüzükte uygulanan maddelerle ilgili bazı aksaklıklar ortaya çıktı. Bunların düzeltilmesiyle ilgili CHP’nin yine tüzüğünde dar kapsamlı tüzük değişikliği düşünülüyor.

Tüzük çerçevesinde asıl olan çarşaf listedir. Kongrenin akışı sırasında blok listeyle seçime gidilmek istenirse verilen önerge değerlendirilir.

“KAPSAMLI BİR DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU DEĞİL”

CHP’de kapsamlı tüzük değişikliği diğer partilerde olduğu gibi değildir. Tüzük komisyonuyla çok geniş kapsamlı değerlendirmesi olur. 5-6 Eylül kurultayı olağanüstü bir kurultaydır. Kapsamlı bir değişiklik söz konusu değildir.

“BAŞBAKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞİ CUMA GÜNÜ DÜŞTÜ”

Türkiye’nin esas gündemi fiili bir darbe sürecinin yaşandığıdır. Cuma günü akşamdan itibaren cumhurbaşkanı seçilen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilliği sıfatı, başbakanlık ve parti genel başkanlığı sıfatı düşmüştür.

Şu anda Erdoğan’ın demin söylediği sıfatlar çerçevesinde attığı adımlar meşru değildir. Bunun anayasa çerçevesinde suç olduğunu hatırlatmak isterim.”

MYK’YA MUSTAFA SARIGÜL DE KATILDI

Bu arada 30 Mart’taki yerel seçimde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül, MYK toplantısı öncesi genel merkeze gelerek Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Mustafa Sarıgül de Kılıçdaroğlu ile görüşme sonrasında MYK toplantısına katıldı.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

Benzer yazılar

Konuşan Otomobiller Geliyor Konuşan Otomobiller Geliyor

ABD Ulaştırma Bakanlığı, birbiriyle iletişim kurarak, potansiyel kazaları önleyebilecek otomobiller için harekete geçti. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, “Taşıtlar Arası...

DEVAMI
Kalbimizin Dostu Yiyecekler Kalbimizin Dostu Yiyecekler

Kalbimiz vücudumuzun en önemli organlarından biri malum.. Kanımızın pompalanması bizi hayata bağlar ve diğer organların düzenli çalışmasına olanak verir....

DEVAMI
Suriyelilerin Kaldığı Evlerde Yangın Çıktı Suriyelilerin Kaldığı Evlerde Yangın Çıktı

Ankara'nın Altındağ ilçesinde Suriyeli mültecilerin kaldığı 3 ayrı evde aynı anda yangın çıktı. Ankara'nın Altındağ İlçesi Hacıbayram Mahallesi'ndeki Akşehir ve...

DEVAMI